14 Ağustos 2022 Pazar

Sabah Emin Kardeşim ile suya girdik çıktık, uyandık, 10:15 gibi yola koyulduk, istikamet Lanzarote Marina. Saat 14:00 gibi doğu kardinalini geçtik ve kanala girdik, marinayı tekrar aradım radyo ile ve bize I 20 bağlayın dediler, bir kişi de el kol işaretleri ile buraya buraya diye pontoon da duruyordu. Ciddi bir rüzgar altında teknemizi bağladık ve marina ofis kapanmadan, 15:30 da oradaydım. Meğerse bu marina gidişimizde Freddie ile kaldığımız Calero Marina ile kardeşmiş, sizin teknenizin evrakları biz de var dediler, ve sadece yeni sigorta ve Emin’in pasaportunun fotokopisini aldilar, günlük fiyat 31 euro imiş aynen San Miguel Marina gibi. Ama buradı çok disiplinli, çok büyük bir marina.

Giderkenki ve dönerken ki rotalarımız nasıl çakıştılar.

Yemekten önce Emin’i direğe çektim, çalışmayan anemometreye bir daha baksın diye, Pervaneyi döner hale getirdiğini aşağıdaki rüzgar göstergesinden görebiliyorum, ama mutluluk kısa sürdü, gösterge birdenbire sıfıra düştü, meğerse gerçekten yukarıdaki pervane denize düşmüş, artık tamir etme şansımız kalmadı. Ya yenisini alacağız veya yola böyle devam edeceğiz, benim aklıma bir el anemometresi almak geliyor, ama yarın heryer kapalı yine. Ne zaman çalışır bu ispanyollar bilmem.

Marina Ofis

Akşam yemeğini teknede hazırlayıp yedik, San Miguel’de Polonyalı Miro’nun bizi götürdüğü Lydl’dan hazır hamburgerlerimizi pişirdik ve salata ile hallettik. Yemekten sonra pervanenin düşmesi ile çok üzülen Emin kardeşim erken yattı, ben de şehri gezmeye odaklanmıştım. Saat 20:30 gibi ayrıldım ve yoldaki değişik ve ilginç kareleri sizlerle paylaşıyorum….

Lanzarote marina
Merlin ve ihtiyar balıkcı
Merlinn
Tipik bir cafe

Bir

Lanzarote’de balıkçılık okulu var, ilk kez görüyorum.
Burası da balıkçılık ile ilgili bir devlet kurumu

Birisi “14 Ağustos 2022 Pazar” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: