12 Ağustos 2022 Cuma

Sabah erkenden kalktık ve çalışmayan rüzgar anemometresi aramak için Nordest’e gittik ama kapalı idi, ona yakın olan Blancomar da da bulamadık. Ama başka ihtiyaçlarımızı bulduk, sonra Spinneker da B&G bulduk ama Türkiye B&G sorumlusu Hasib ile konuştuktan sonra almamaya karar verdik. Yıkayıp tekrar denemek istiyoruz.

Hava durumunu kontrol ettik, 135 nm.lik yolumuz var ve rüzgar, 20-22 knotlardan fazla olmayacak ve Santa Cruz Marinadan ayrılıp 24 saatte Isla de Lobos a varmanın uygun olacağını düşünüyoruz. Marina ücretini ödedik ve ayrılacağımızı söyledik. Saat iki gibi marinadan ayrıldık, önce 1.camadanlı ana yelken sonra full genova açtık, Tenerife’nin kuytusundan çıktıktan sonra rüzgar düştü, biz de armayı tam kullanmaya karar verip makinemizi kapattık, bütün gece hava Ventusky’ın dediği gibi esti ve bize bir damla mazot harcatmadan Kurtlar adasına taşıdı.

Nordest’e giderken kahvemizi içtik.
Tenerife
Volkanik Tenerife
Pilot Onur Karagöz’ün objektifinden
Teşekkürler Onur Karagöz
Saç ve sakallarım çok uzadı acilen bir berbere ihtiyacım var.
Ismi her neyse bu aleti denemek istiyorum.

Saat 12:00 gibi demirimizi atmıştık Kurtlar adasına etraf çok kalabalık ama cumartesi olduğundan günlük turlar bir günde üç kez gelip 2 şer saat kalıp ayrılıyorlar.

Kurtlar adası

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: