01 Ağustos 2022

3. Kez karaya çıkıyoruz

Bugün benim için ve torunum Alp’imiz için bir yıldönümü, Alp tek haneli yaşları bitiriyor ve 10 yaşına basıyor, çok güzel bir doğum günü diliyorum ona, bensiz ilk defa doğum günü kutlayacak, Happy Birthday Alp…🎂🎉🙋‍♂️🍾💐

Benim denizden dünyayı dolaşmaya başladığımın 1. Yılı, Arjantin’in halt yemesinden ötürü maalesef devam ededim, geri dönüyorum, yapamazsın dedikleri yolu yani batıdan doğuya Atlantik’i geçtik, hava şartlarında ötürü Moritanya ya sığındık, bu berbat ülkede 5 gün geçirdik ama Tenerife’ye kadar geldik, Teoman Sarıaslan olmasaydı bu yolu tek başıma yapamazdım, teşekkürler Teoman. Nice kaptanlar nice denizci arkadaşlarla ile konuştum, görüştüm, hepsi de bu yol yapılmaz dediler, hele biri varki ismi lazım değil, geri dönüşü olmayan bir yoldasın dedi. Denizciliğine güvendiğim birinin beni böylesine yıkan sözleri, yapamadığım Cape Horn seyahati kadar üzdü ve depresyona soktu beni, adı lazım değil bu satırları okursa kendini bilecektir. Tekneni yat taşıyan bir gemi olmasa bile herhangi bir yük gemisi daha ucuz olur deyip işin içinden çıktı. Neyse ben şimdi Avrupa topraklarındayım ve çok yakında Türkiye de olacağım inşallah.

Yarın tekrar vinç ile bir saatliğine karaya çıkıp, truster pervanelerini takıp ineceğiz ve ver elini Lanzarote. Sonra Madeira ve Gibraltar, sonra Akdeniz yani bizim göl. Çok şükür. Fotolar tarın akşam.

Pervaneler hazır, pimler hala ispanyol kargosundan gelmedi. Ama Teoman üretti, tornavidayı keserek.
Granma tekrar karaya çıkıyor
Pervane kontrolu de yapıldı.

01 Ağustos 2022” için 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: