11 Ocak 2022 Salı

Marinanın hemen girişindeki immigration ofisi bulduk, bir gece önce organizatörün bize yolladığı “Declaration form for foreigners entering Uruguay” formu doldurmuş ve öyle gitmiştik, formların sonucunda bir email aldık, bu emailde bizim upload ettiğimiz evrak ile bir barcode var, bunu polis gördü ve scan etti ve sonra pasaportlarımıza giriş damgasını vurdu. Şimdi sıra Gümrük deki işlemleri tamamlamaya geldi, çat pat ingilizce konuşan bir Uruguay’lı bize teknede bulunan elektronik elektronik olmayan aletleri bu kağıda yazın ve imzalayın dedi ve yan kapıya Prefectura ya yani Sahil Güvenlik’e yolladı. Umarım burası son kapı olur ve işimiz biter iki saattir gidip gelip sıra bekliyoruz. Fotokopi de lazımmış tekrar immigrasyona, rica ile fotokopiler çekildi, ama google translate yardımı ile herşeyi hallettik. Prefectura ya giderek fotokopileri teslim ettik, işimiz bitti şükür. Artık Punta del Esteyi gezebiliriz. Ama yarın çıkış yapıp Arjantin’e gitmeyi planlıyoruz ve bu işlemleri tekrar yaptıracağız ne yazık ki.

Marinanın girişinde bir fast sea food diye bir yer var orada yiyelim dedik, bayağı başarılı idi. Tekneye geldik, allahtan esiyor tekne, akşam üstü Punta del Este’yi gezdik.

Punta del Este’nin alameti farikası sağ el, Punta del Este plajını süslüyor.
Yine çok katlı binalar hemen plaj arkasında yükselmişler, rant her yerde. Punta del Este’ye Uruguay’ın Bodrum’u diyorlar.
Marina dan ayrılırken neredeyse güneş batıyordu.
Balıkçıların attıkları balık artıkları ile beslenen bir aslan balığı, aslanlık bi tarafı kalmamış.
Cachalot gitti, dalgakıranda tek kaldık…
Marina daki komşumuz…
Marina içindeki balık pazarı
Sanki burası marina değilde balıkçı barınağı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: