26 Aralık 2021 Pazar

Nihayet yola çıkıyoruz, sabahtan herkes erkenden uyandı ve ayrılmadan önceki son yapılacakları yapmaya başladık, kullanma suyumuzu tekrar doldurduk, elektrik kablomuzu pedestalden aldık, trackerimizi açtık ve marinadan ayrıldık, ama tekne arzu ettiğim gibi yürümüyor, 15 gün bu pis marina oldukça kekamoz biriktirdi umuyorum. İşimiz zor bir yerlerde tekneyi yukarı alıp yıkatmalıyım.

Bizim kaldığımız marinada diesel alabilceğimiz bir istasyon yok, bizi Iate Yacht Club’a gönderdiler, zar zor diesel pompasını bulduk ve depomuz ile mazot bidonlarını doldurduk, Ilha Grande’ye gitmek üzere yola koyulduk, tekne yürümüyor, moralim bozuk, sürat paraketesi bile çalışmıyor, müsait bir vakitte çıkarıp temizlemeliyiz.

Bütün gün yelken yaptık, rüzgar 20 knotlara geldiğinde balonumuzu kapattık ama yükselen rüzgar hızı ile cenova ile bile 7 knotları görebildik.

Gece saat dokuz gibi İlha Grande’nin en doğusundaki demirleyeceğimiz koya ulaştık ve 8 metre derinliğe demirimizi ve otuz metreye yakın zincirimizi bıraktık. Sakin bir gece geçirdik, rahat ve gürültüsüz uyuduk.

Birisi “26 Aralık 2021 Pazar” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: