14 -15 Aralık 2021 Salı, Çarşamba

Bugünkü işlerim arasında Federal Polis ve tamir edilmesi gereken asimetrik balonum var.

Saat sekizde marinanın önünden bir taksiye binerek adresi gösterdim ve gitmem gereken yere en az 1 km önce indiren taksi şoförüne bildiğim bütün küfürleri ederek güneş altında yürüdüm, sırılsıklam olmuştum terden, Federal Polis’e geldiğimde. Elimdeki evraklara baktılar ve bir daha gelmemi, bu sefer de Rio dan ayrılacağım ekibi ve ekibin pasaportlarını da getirmemi istediler. O kadar yürüyüş ve Federal Police de işimi bitirme ümitleri suya düştü. Marinaya yürüyerek döndüm ve bir saatlik istirahatten sonra kendime gelebildim yırtılmış balonu baştaki yelken dolabından çıkarttım socketini yelkenden ayırdım ve bir Uber ile Iate Club daki Velerio Quantum ‘a götürüp bıraktım.

Yelkenin clew köşesi yırtılmış. Balonu tamir edilmesi için teslim ettim. Şimdi sıra pazarlıkta burada her şey için pazarlık yapabilirsiniz…Bugünkü işler tamam.

Çarşamba motor bakımına ayrıldı, nihayet marinadaki Volvo mağazasını açık buldum, zorla da olsa motorda neler yapılması gerektiğini anlayan birisini tekne getirebildim ve motorun sağına doluna baktı, impellerin arkasında iki rullman ve bir keçenin değişmesi gerektiğini söyledi ve cuma sabahı geleceğini söyleyerek gitti, biraz sonra mağaza müdüründen 2870. Reallik bir fatura geldi ve tarısının bugün ödenmesi gerektiği söylendi, tabi anlaşmamız hep google translater üzerinden. Yapılacak bişey yok, kredi kartı ile ödedim, motorumuz bizim canımız.

14 -15 Aralık 2021 Salı, Çarşamba” için 2 yorum

  1. gümrük, pasaport polisi, sahil güvenlik.. eyalet değiştirdikçe gidiliyor. En sıkıcı iştir.. ama adamlar sakindir. Taksi dert, sakın yolda şöförle konuşma, konuşmadan mana çıkartır ve ona göre hareket eder. Cümle içinde Sao Paolo geçerse seni Sao Paulo ya götürmeye kalkar, anlatamazsın. Adresi yaz eline ver, veya telefondan göster ve sağır dilsiz olduğunu söyle. Yelkeni yaparlar.. Kolay gelsin. Her eyaleti başka bir ülke gibi düşün, Brezilya ve Arjantin de

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: