3 Kasım 2021 Çarşamba

Sabahtan Andrea’nın teknesinde toplantı yaptık, güney yolunun detaylarını konuştuk, Victor bu detayları email ile yollayacak.

Toplantı sonrası tramvay durağını bulduk marinaya en yakın olanı, La Trinidad diye bir dağ köyünü salık verdiler. Oraya tırmanıyoruz.

Tramvaydan indiğimizde buranın bir köy olmadığını, medeniyetin her türlü imkanının buraya taşındığını fark ettik, aynen deniz kıyısındaki Santa Cruz gibi büyük olmasa bile tarihi bir kasaba olduğunu farkediyorsunuz.
Evler çok can alıcı renklere boyanmış, ilgi ile gezen, fotoğraf çeken binlerce turist var sokaklarda, La Trinidad’lılar turizmi öğrenmiş, turisti kazıklayalım diye bir özellikle hiç karşılaşmamışlar, insan kandırılma ve aldatılma korkusu olmadan rahatça gezebiliyor.
Kasabanın merkezinde bir Katedral, tabi hemen gezelim duyguları yükseldi, senior giriş ücreti 5 euro ödeyerek katedrali gezdik.
İsa’nın etekliğine dikkat
St. Christobal de La Laguna
Katedralin müze bölümünden
Ana Altar
Altarlardan örnekler
Burası bir koleksiyoner evi, ama küçük bir restaurantı var, tapas ve brunch servisleri var, bu manzarayı görünce biz de oturalım istedik, az yiyelim derken yine ölçüyü kaçırdık…
Çeşitli tapaslar
Dönüş yine tramvay ile.

Birisi “3 Kasım 2021 Çarşamba” üzerinde düşündü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: