25,26,27,28,29 Ekim 2021

Pazar akşam üstü Guadalquivir bitti ve Atlantik Okyanusuna açıldık, programımıza göre istikametimiz 600-650 nm. Uzaktaki Kanarya adalarından birinin ya marinasına ya da uygun bir demir yerine demirlemek.

Geceleri üç saatlik, gündüzleri dört saatlik vardiyalarla nöbette idik, bu sistem iki saatlik nöbetlerden daha uygun geldi, her ikimize de.

Güneşler battı veya doğdu beş gün boyunca, Atlantik’e açılmadan önce bize güzel bir eğitim verdi.Kimi kez yüksek kimi kez fotodaki gibi durgun dalgalı denizlerde seyirler yaptık.
Kimi kez güneş bulutların ardında kendini göstermeden batmayı başarabildi.
Kimi kez tam batarken yakalandı.

Kısacası dörtgün dört gece non stop yol alarak Lanzarote’ye ulaştık. Puerto Calero diye çok şık marina bulduk, bir gece önce eposta yolladık ama cevap alamadık, sabah hemen telefon ile aradık ve yerimiz var cevabı aldık, önce long side bağlandık sonra güzel ve rüzgar almayan bir yere aldılar Granma’yı, tekneyi yıkadıktan sonra hemen karnımızın çok aç olduğu aklımıza geldi ve beş gün boyunca alkol almayan bedenimiz bu sıcak havada bira çekti ve hemen ingiliz bayan garsonların hizmet ettiği bara attık kendimizi, bira ve bir porsiyon Fish and Chip paylaşarak susuzluğumuzu ve açlığımızı giderdik.

Puerto Calero Marinası girişi
Fish and Chips, paylaştık…
Freddie ve ben

Akşam Cachalot teknesinin sahibi Andrea bizi içkiye davet etti, Andrea’nın eşi Sabina marine biyolog imiş ve yunuslar hakkında araştırmalar yapıyormuş, bizden yunusları fotoğraflamamızı rica etti. Birer kadeh beyaz şarap içtik ve güzel sohbete doyamadan ayrıldık, akşam yemeği için bir hint lokantasında yer bulabildik, bol acılı yemekler ile beyaz şaraba devam ettik, sonrası malum, tekne, uyku ve yorgunluk çıkarmaca.

25,26,27,28,29 Ekim 2021” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: