18 Ekim 2021 Pazartesi

Bugün sabah 05:30 uyandık ve teknemizi yola hazırladık, elektrik kablomuzu söktük, bütün halatları doblin haline getirdik, açmazımızı çözdük, marina ilişkilerini hallettik, 06:30 start saatini bekliyoruz.

Saatler 06:30’u gösterdiğinde biz de halatlarımızı çözerek marinadan çıkış yaptık.

Bu foto da başka bir örnek
Club Med teknesi ardından başka bir yelkenli Cruise teknesi, Cadiz gezilmesi gereken çok güzel bir şehir, bütün cruise gemileri limana girip çıkıyor durmaksızın.
Başka bir örnek daha

Saat 10:30’da Chipione kasabası önlerindeki verilen koordinatlara geldik ve birerli kol halinde Guadalquivir nehrine giriş yapacağız. Birinci teknede rehberimiz Raphaelle ve organizatörümüz Victor var. Granma onları takip eden ilk tekne ve diğer teknelerin hepsi benim arkamda. Herkes bir önündekini takip etmekle ve aradaki mesafeyi korumakla görevli.

Guadalquivir de yolculuk… Şanslıyız arkamızda 1 nm’lik bir akıntı bizi kolayca yukarı taşıyor.
Sakin ve rüzgarsız sularda 5-6 knot süratle 55 nm’lik bir seyir.
Saat 18:00 civarında Lock dedikleri bir havuza girdik, bağlanmamız gerektiğini düşünürken hiç kimsenin bağlanmadığını gördük, biz sular yükselecek diye düşünürken, sular filan yükselmedi ve karşımızdaki kapı açıldı, geçtik. Sonradan wikipediadan araştırarak öğrendiğime göre nehrin yukarı bölümünün gel git’ten korunması için yapılmış bir havuz olduğunu anladım.
Bu köprünün açılmasını bekliyoruz. Saat 22::00 de açılacak ve 10 dakika süre içinde kapanacak. Bu on dakikada bütün tekneler köprü altından geçerek ticari limana aborda olacak. Biz de aborda olmuş teknelerden birine, Loly’ye aborda olacağız.
Loly’ye aborda olduk, herkes gibi değil de ters durduk ve elektrik kablomuz anca elektrik kaynağına ulaştı, şükür.

Sabah anons edilen programa göre bugün sabahtan Torre del Oro’yu gezeceğiz.

Yürüme mesafesinde Torre del Oro

18 Ekim 2021 Pazartesi” için 6 yorum

  1. Büyükanne’nin ve sizin sağlığınız her daim üst düzeyde olsun. İlk etap okyanus yolculuğunuz en uygun şartlarda geçsin ve ilk limanınıza kazasız belasız ulaşın. Dualarımız sizinle.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: