01.09.2021 Çarşamba

Bugün saat 14:30 a kadar alışılmış günlük programımızı uyguladık, duş ve tuvaletlere kadar hemen hemen git gel 2000 adım, sonra da çarşı kruvasan almak için, 4000 da orası, hadi gidelim artık Le Grau de Roi ya dedik, ama Outremer tersanesi refit müdürü Sylvain 14:30 da geleceğini yazmaz mı whatsapptan, yarı yoldan döndük, neyse pazarı varmış Camargue’nin, pazarı ve esnafı mukayese ederek dolaştık, çarşıda 100 gr. yeşil fesleğenli zeytin 2.9euro, ucuzmuş gibi geliyor değil mi, kilosu 300tl, var mı alan, yok herhalde, bunlar hani pazarda 11.90 euroya inmiş kilosu, yani 120 tl, yine de pek çok müşterisi yok…zeytincinin fotosunu yarın.

Pazardan bir foto, Camargue bölgesi Ispanya’ya yakın olduğundan Ispanyol’lardan çok etkilenmiş olmalı, hemen her yerde paella yapan birine rastlayabiliyorsunız ve de kilo ile satıyorlar.

Yemek paylaşmasını sevmediğimi yazmıştım ama bu fotoyu paylaşmadan edemeyeceğim, hemen her restaurantta Midye ve patates kızartması bulabiliyorsunuz, midyeler böyle büyük tencereler içinde değişik soslar ile servis ediliyor, benim yediğim safranlı midye. Moules et Frit.

Öğleden sonra Le Grau du Roi’ya yürüdük,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: